WhatsApp Topluluklar İçin Etkinlikler ve Yanıtlar Özelliği Geldi

WhatsApp Topluluklar için Etkinlikler ve Yanıtlar olmak üzere iki yeni özellik duyuruldu. WhatsApp artık bir topluluğun parçası olan grup sohbetlerinde etkinlikler oluşturmanıza olanak tanıyor.

Mesajlaşma uygulaması artık bir topluluk grup sohbetinin parçası olan kullanıcıların sohbet başlığının en üstüne sabitlenecek ve grubun bilgi sayfasından da erişilebilecek bir etkinlik oluşturabileceğini belirtiyor. Etkinliğe katılan diğer kullanıcılar yanıt verebilecek ve başka kimlerin katılacağını öğrenebilecek. Ek olarak, etkinliğin tarihi ve saati yaklaştıkça otomatik bildirimler alınacak. WhatsApp, etkinlik özelliğinin önümüzdeki aylarda tüm gruplara yayılacağını açıkladı.

Topluluklar için ikinci yeni özellik ise grup üyelerinin Duyuru Grubunda yöneticiler tarafından yayınlanan güncellemelere yanıt verebilmesi olacak. Böylece hem yöneticiler üyelerinden haber alabilecek hem de bu gruplar sayesinde Topluluğunuzda neler olup bittiğini kolayca takip etmeye devam edebileceksiniz. Yanıtların gruplandırılması ve küçültülmesi sayesinde başkalarının söylediği şeyleri bağlam içinde görülebilecek ve bildirimler herkes için sessize alınacak.

WhatsApp ayrıca Topluluklar ve grup sohbetleri için daha fazla özelliğin yolda olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x