Başbakan Madbouli, hükümetin Mısır’daki Türk yatırım planlarının tam anlamıyla hayata geçirilmesi için her türlü desteğe hazır olduğunu söyledi

Başbakan Madbouli, ziyareti sırasında Mısır hükümetinin Mısır’daki Türk yatırım planlarının tam anlamıyla hayata geçirilmesi için çeşitli şekillerde destek sağlamaya hazır olduğunu söyledi.

TESİS, 114 BİN METREKARE

Beko Mısır Müdürü Ahmed Bahgat ise fabrikanın toplam 114 bin metrekare alan üzerine kurulu olduğunu ve 100 milyon doların üzerinde yatırımın bulunduğunu söyledi.

Bahjat şunları söyledi: “Beko Egypt olarak yatırımcıların prosedürlerini basitleştirerek ve yerel pazarın ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli projeleri hayata geçirmek için yeni yatırımları teşvik eden: karşılaştıkları her türlü engel veya zorluğun üstesinden gelerek sürekli desteğini eksik etmeyen Mısır hükümetine teşekkür ediyoruz.

Türk şirketi, hükümetin ilgili çeşitli kurumlar aracılığıyla verdiği büyük destek sayesinde, fiili operasyonun mümkün olan en kısa sürede başlamasının hızlandırılmasına katkıda bulunacak projesini hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyor.

ÜRETİMİN ÇOĞU İHRACAT

Fabrika, şirketin Mısır’daki yatırımlarını genişletme ve Mısır’ın dünyaya ev aletleri ihracatını artırma stratejisi çerçevesinde önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Şirket, yalnızca yerel pazara hizmet etmeyi değil, aynı zamanda yüzde 60’tan fazlasını küresel pazarlara ihraç etmeyi de hedefliyor.

Binlerce doğrudan ve dolaylı iş fırsatı sağlayarak ve Mısır pazarının ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi, çevre dostu teknolojik çözümler sunarak Mısır’ın sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaya yönelik 2030 vizyonunu desteklemeye kararlıyız.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x